Karaköprü’de minik yüzücüler sertifikalarını aldı

Karaköprü'de minik yüzücüler sertifikalarını aldı

Karaköprü Belediyesi tarafından ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ kursları kapsamında yüzme eğitimlerini başarı ile tamamlayan minik yüzücülere, sertifikalarını Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli verdi.

25 Ağustos 2022 - 15:26 - Güncelleme: 25 Ağustos 2022 - 16:09

Karaköprü Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü bünyesinde 7-12 yaş arası çocuklar için “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında açılan kursları başarı ile tamamlayan 400 öğrenciye düzenlenen tören ile sertifikaları verildi.

 Doğukent kapalı yüzme havuzunda düzenlenen sertifika törenine katılan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Uzman hocalar tarafından verilen eğitimleri başarılı bir şekilde tamamlayan minik yüzücüleri tebrik ederek sertifikalarını verdi. 

Karaköprü Belediyesi olarak her zaman çocukların ve gençliğin yanında olduklarını belirten Başkan Metin Baydilli, şunları kaydetti:

“Gençlik Spor Bakanlığımızın ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi kapsamında Doğukent Kapalı Yüzme havuzumuzda çocuklarımız için kurslar açtık. Bugün de yaşları 7 ila 12 arasında değişen 400 çocuğumuza sertifikalarını verdik. Sizler bizim için çok kıymetlisiniz. Şanlıurfa’mızın Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip olan ili. Bizler, öncelikle gençlerimiz ve çocuklarımızın boş zamanlarını kitap okumayla, sporla ve yüzmeyle değerlendirmeleri istiyoruz. Bugün burada açtığımız yüzme havuzumuzda çocuklarımızın yüzme öğrenmeleri bizlere gerçekten mutluluk verdi. Sertifika alan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum” 

Konuşmanın ardından kursa katılan 7 yaşındaki minik Ahmet Sefa Zaza havuzu boydan boya yüzdü.

Törenin sonunda Başkan Metin Baydilli kurslara katılan öğrencilere sertifikalarını taktim etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Harran Üniversitesi öğrencileri yeni bir buluşa imza attı
Harran Üniversitesi öğrencileri yeni bir buluşa imza attı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sesini taklit eden Urfalı fenomenden Süleyman Soylu'ya gönderme
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sesini taklit eden Urfalı fenomenden...