Başkan Kaya, LİVAGRO’yu ziyaret etti

Başkan Kaya, LİVAGRO'yu ziyaret etti

Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Yerli Pamuk Tohumu Üreticisi LİVAGRO’yu ziyaret etti.

23 Eylül 2022 - 17:31

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, yerli tohum üretim, araştırma ve geliştirme ile birlikte, gübre distribütörlüğü alanlarında faaliyet gösteren, Türkiye’nin sayılı firmaları arasına sayılan LİVAGRO Tohumculuğu ziyaret etti.

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya’ya LİVAGRO Tohumculuk’un çalışmalarından bahseden şirket kurucularından Bilal Tilmaç ‘’Livagro olarak, pamuk tohumlarında verimi yüksek, en kaliteli ve en sağlıklı tohumu çiftçilerimize sunuyoruz. Kurduğumuz ekiple yaptığımız ar-ge çalışmaları sonucunda ürettiğimiz Livzara tohum çeşidimiz yüksek randımanı ve yüksek verimi ile üreticimizin olduğu kadar, kaliteli elyaf sağladığı için tekstil sektörünün de tercih ettiği,  en çok talep gören ürünlerimizdendir. Bu isim altında piyasada markalaşmaya başlamıştır. Öyle ki uluslararası alanda; Türki Cumhuriyetlerde ve Afrika’da Urfa’mızın yerli tohumu tercih edilir duruma gelmiştir. Ekibimizle birlikte Türkiye’nin sayılı laboratuvarlarından birini kurduk. Ülkemize ve Urfa’ya sürdürülebilir tarım konusunda katkı sağlamayı amaçlamaktayız. Urfa Pamuğunu tüm dünyada markalaştıracağız’’ diye konuştu.

 Livagro’nun ulusal ve uluslararası alandaki çalışmaları, Şanlıurfa’ya has yerli tohumu üretim ve ürün yelpazesi hakkında bilgi alan Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, ‘’uzun süredir gündeme getirdiğimiz şeyler gerçekleşiyor. Urfa Pamuğunda standardizasyon ve markalaşma girişimleri bizler için çok kıymetli, memleketimiz için çok önemli. Bu noktada Borsamız son yıllarda çok sayıda temaslarda bulundu. Ve nihayet piyasada bunun karşılığını almaya başlıyoruz. Ben çapa ve çalışmalarından ötürü şirketin kurucuları Abdulkadir Saraç ve Bilal Talmaç’a teşekkürlerimi sunuyorum.’’ İfadelerini kaydetti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Emekli düzenlemesi Meclis'e gelsin hızlandırırız"
2. Ordu Komutanı Korgeneral Metin Tokel Urfa'da
2. Ordu Komutanı Korgeneral Metin Tokel Urfa'da