Urfa’da PCR testi zorunluluğu kaldırıldı

Urfa'da PCR testi zorunluluğu kaldırıldı

Şanlıurfa Valiliği Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca ilde tüm kamu kurum ve kuruluşlarında uygulanan zorunlu PCR testi uygulaması iptal edildi.

08 Ekim 2021 - 10:00 - Güncelleme: 08 Ekim 2021 - 10:11

Şanlıurfa Valiliği’den yapılan yazılı açıklamada, “Tüm Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan personellerden eksik aşılı olanlar ile aşısız olanların haftada iki defa PCR testi yaptırarak kurum amirlerine ibraz etmelerinin sağlanması hususunun iptal edilmesi” yönünde oy birliğiyle karar alındığı bildirildi.

 Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin başkanlığında 5 Ekim’de yapılan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında alınan karar, şu şekilde:

“17.09.2021 tarih ve 36 nolu İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 7. Maddesinde karara bağlanan ‘Tüm Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan personellerden eksik aşılı olanlar ile aşısız olanların haftada iki defa PCR testi yaptırarak kurum amirlerine ibraz etmelerinin sağlanması’ hususunun iptal edilmesine,

Yukarıda belirtilen esaslar doğrultusunda Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27’nci ve 72’nci maddeleri uyarınca İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulları kararlarının ivedilikle alınmasına, uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyete neden olunmamasına oy birliğiyle karar verilmiştir.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da korkunç kaza! 7'si kadın 10 kişi yaralandı
Şanlıurfa'da korkunç kaza! 7'si kadın 10 kişi yaralandı
Şanlıurfa'da teknoloji şenliği düzenlendi
Şanlıurfa'da teknoloji şenliği düzenlendi