Meral Akşener uyardı: "Sanayici iflasa sürükleniyor"

Meral Akşener uyardı: "Sanayici iflasa sürükleniyor"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, doğal gaz ve elektrik kısıntısına bağlı olarak yaşanan krize ilişkin uyarılarda bulundu. Akşener, ''Sanayici iflasa sürükleniyor'' ifadelerini kullandı.

28 Ocak 2022 - 16:04 - Güncelleme: 28 Ocak 2022 - 16:39

İran'dan Türkiye’ye gelen doğal gaz akışının kesintiye uğraması nedeniyle sanayinin doğal gaz kullanımı kısıtlanmıştı.

İmalat sanayindeki enerji sorunuyla birlikte 21 Ocak’tan itibaren fabrikaların kullandığı doğal gazda yüzde 40 oranında kısıtlamaya gidilmişken, TEİAŞ da Türkiye’deki tüm Organize Sanayi Bölgeleri'nde (OSB) elektrik kısıntısı uygulanacağını duyurmuştu.

"SANAYİCİYİ İFLASA SÜRÜKLÜYOR"

Yaşanan krize ilişkin sosyal medya hesabından uyarılarda bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, " BOTAŞ halen sanayi tesislerine tam olarak gaz ulaştıramadı. Bu liyakatsizlik; hem faturaları yükseltip milletimizi enflasyona mahkum ediyor hem de sanayiciyi iflasa sürüklüyor. Madem yönetemiyorsunuz; getirin sandığı, biz gelelim, memleketi hakkıyla yönetelim" ifadesini kullandı.

"KIŞ ÇOK SERT GEÇECEK"

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak ise, "Şimdi öğreniyoruz ki Tuz Gölü’ndeki depolarda 3-5 günlük gaz kalmış ve maalesef önümüzdeki kış çok sert geçecek" açıklamasında bulundu.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
O üst geçidin ana gövde montajına başlandı
O üst geçidin ana gövde montajına başlandı
Viranşehir Belediyesporlu Dadvan dünya şampiyonu
Viranşehir Belediyesporlu Dadvan dünya şampiyonu