Şanlıurfa’da eylemdeki tekstil işçilerine müdahale

Şanlıurfa'da eylemdeki tekstil işçilerine müdahale

Şanlıurfa OSB’de Özak Tekstil işçilerinin iş durdurma eylemi 15. gününe girdi. Sabah saatlerinde fabrika önünde toplanan işçilere jandarma TOMA ile müdahale etti. Aralarında 2 sendika yöneticisinin de olduğu çok sayıda gözaltının olduğu iddia ediliyor.

11 Aralık 2023 - 10:50 - Güncelleme: 11 Aralık 2023 - 14:13

Şanlıurfa’da Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) bulunan Özak Tekstil’in işçileri, haklarını almak için başlattıkları iş durdurma eylemi iki haftayı geride bıraktı.

Fabrika önünde sabah saatlerinde işçilerin eylemi sürürken, jandarma, bölgeye çıkan cadde ve sokakları demir bariyerlerle kapatmış durumda.

Jandarma barikatı bugün de kaldırılmadı.

BİRTEK-SEN’den yapılan açıklamada, aralarında 2 sendika yöneticisinin de olduğu çok sayıda gözaltının olduğu iddia edildi.

Gözaltı sayısının 100’ü bulduğu belirtilirken, bunların 8’inin kadın olduğu ifade ediliyor.

BİRTEK-SEN sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Özak Tekstil işçileri bu sabah yine ağır bir jandarma saldırısı ile karşı karşıya kaldı. İşçilerin tamamına yakın ve iki sendika yöneticimiz gözaltına alındı. İşçilere TOMA'yla tazyikli su sıkılıyor, jopla müdahale ediliyor, yaralı işçiler var. İşçiler dağılmıyor. Yüzlerce işçiye göz göre zulüm yapılıyor. Bu zulme sessiz kalmayın! İşçilerin üstüne çöküp hak mücadelemizi sindirmeye çalışıyorlar. İşçilerin sesini kesmeye çalışanlara karşı her yeri Özak direnişi alanına çevirelim! Urfa halkına çağrımızdır!”.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Lider Karaköprüspor ilk yarıyı namağlup bitirmek istiyor
Lider Karaköprüspor ilk yarıyı namağlup bitirmek istiyor
Şanlıurfaspor'a ceza yolda
Şanlıurfaspor'a ceza yolda