Instagram kullanıcılarına "Mola ver" diyecek

Instagram kullanıcılarına "Mola ver" diyecek

Instagram fotoğraf paylaşım uygulaması, genç kullanıcılarına tavsiye ettiği içerik konusunda daha seçici olacağını duyurdu. Popüler medya platformu ayrıca uygulamayı uzun süre kullanan gençleri ara vermeye de teşvik edeceğini açıkladı.

08 Aralık 2021 - 10:26 - Güncelleme: 08 Aralık 2021 - 11:49

Instagram’ın CEO’su Adam Mosseri, Instagram'da genç kullanıcılara önerilen ve gösterilen içeriklerin ve hesapların daha sıkı denetleneceğini belirtti.

Gençler için getirdikleri "mola ver" özelliği sayesinde programı belirli süre kullanan gençlerin ara vermeye teşvik edileceğine dikkati çeken Mosseri, ABD, İngiltere, Avustralya ve Kanada'da bugün devreye giren bu özelliğin diğer ülkelerde önümüzdeki yıldan itibaren kullanılacağını bildirdi.

Mosseri, Instagram'da kullanıcıların kendisini takip etmeyen ergenlik çağındaki kullanıcıları etiketlemesinin artık engellendiğini de ifade etti.

Ocak ayından itibaren genç kullanıcıların içeriklerini ve önceden aldıkları beğeni ve yorumları topluca silme özelliği getirileceğini de duyuran Mosseri, gelecek martta ise ailelerin çocuklarının uygulamada geçirdikleri süreyi kontrol edebilmelerini sağlayacak yeni bir aracın kullanıma sunulacağı bilgisini verdi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Haliliye'de yapılması planlanan ihale iptal edildi
Haliliye'de yapılması planlanan ihale iptal edildi
Hırsızı yakaladılar, dövdüler, teslim ettiler (Tıkla izle)
Hırsızı yakaladılar, dövdüler, teslim ettiler (Tıkla izle)