Halfeti’de yeni yol projesi

Halfeti'de yeni yol projesi

Halfeti Belediyesi, ilçenin genel kalkınmasına önemli bir ivme kazandırmaya devam ediyor. Başkan Albayrak öncülüğünde yapılan yatırımlar arasında yeni ulaşım hatları, modernleştirilmiş yol altyapısı ve sürdürülebilir ulaşım projeleri yer alıyor.

06 Aralık 2023 - 16:44 - Güncelleme: 07 Aralık 2023 - 10:35

Halfeti’de Çevre Yolu Projesi, Halfeti'nin iç ulaşımını güçlendirmekle kalmayıp bölgesel bağlantılarını artırarak ekonomik büyümeyi desteklemeye de katkı sunacak.

Bu bağlamda; iç trafiği rahatlatmak, çevresel etkileri azaltmak ve yerel ekonomiye katkı sağlamak için hayata geçirilecek olan İlçe Çevre Yolu Projesi’nin toplam uzunluğu 6 kilometre, genişliği 21 metre, başlangıç noktası ise Karaotlah mahallesi olarak belirlendi. Projeyle birlikte trafik akışında iyileşme, çevresel etkilerde azalma, ilçe planlamasında uyum ön görülürken, Siyahgül mahallesi ana arterlerinin sıcak asfalt ile kaplanması hedefleniyor.

Bu önemli projenin başarıyla hayata geçirilmesi için Başkan Albayrak, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ile bir araya gelerek gerekli görüşmeleri gerçekleştirdi.

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette fikir alışverişinde bulunuldu. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Lider Karaköprüspor ilk yarıyı namağlup bitirmek istiyor
Lider Karaköprüspor ilk yarıyı namağlup bitirmek istiyor
Şanlıurfaspor'a ceza yolda
Şanlıurfaspor'a ceza yolda