Bağımsız aday, oy kullandığı sandıkta kendi oyu bile...

Bağımsız aday, oy kullandığı sandıkta kendi oyu bile çıkmadı

Şanlıurfa bağımsız milletvekili adayı Abdülkadir Aslantaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, oy kullandığı sandıkta kendisine oy çıkmadığını belirterek, “Demokrasi bir ülkede yaşıyoruz ama demokratik bir ortamda seçimin olmadığını belirtileridir bunlar” dedi.

17 Mayıs 2023 - 09:44 - Güncelleme: 17 Mayıs 2023 - 09:51

Şanlıurfa bağımsız milletvekili adayı Abdülkadir Aslantaş, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda oy kullandığı sandıktan kendisine oy çıkmadığına sitem etti.

14 Mayıs Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine dair sandık kurullarının kararları ve tutanaklarına karşı rutin itiraz süreçleri sürüyor.

Seçimlerde Şanlıurfa'dan bağımsız aday olan Abdülkadir Aslantaş, TikTok hesabında oy kullandığı sandıktan kendisine oy çıkmadığını söyledi.

ASLANTAŞ: KENDİ SANDIĞIMDA KULLANDIĞIM OYUM YOK

Bağımsız milletvekili adayı Abdulkadir Aslantaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Şanlı şehrin şanlı insanlarına ben çok teşekkür ediyorum. 14 aydır sahadayız. 14 ayın her günü yaklaşık olarak sabahtan akşam 12 'ye kadar insanlarımızla kucaklaştık, insanlarımızla selamlaştık.

Bizlere atılan resimlerde yaklaşık olarak 18 bin 750 oy var. Bozova'nın iki sandığının birinde 491 oy, bir sandıkta ise 277 oy bu oyların tamamı ortada yok ve ben kendi sandığımda kullandığım oyum yok. Şimdi diyeceksiniz ki onu nereden biliyorsunuz. Çünkü o sandıktan hiç oy çıkmamış. Diyorum ki demokrasi bir ülkede yaşıyoruz ama demokratik bir ortamda seçimin olmadığını belirtileridir bunlar ifadelerini kullandı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Lider Karaköprüspor ilk yarıyı namağlup bitirmek istiyor
Lider Karaköprüspor ilk yarıyı namağlup bitirmek istiyor
Şanlıurfaspor'a ceza yolda
Şanlıurfaspor'a ceza yolda