Reklam
  • Reklam
TKDK, hayata geçirilen işletmeleri yerinde inceledi

TKDK, hayata geçirilen işletmeleri yerinde inceledi

TKDK İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim, beraberindeki kurum uzmanları ile birlikte TKDK desteğiyle hayata geçirilen işletmeleri yerinde inceledi.

29 Haziran 2020 - 11:00 - Güncelleme: 29 Haziran 2020 - 12:47

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim, besi çiftlikleri, zeytinyağı, pamukyağı ve fıstık işleme tesislerini ziyaret etti. İşletmelerin faaliyetlerine verimli ve karlı şekilde devam ettiğini ifade eden Yetim, bunun yanı sıra bu işletmelerin istihdama önemli katkı sağladığını belirtti.

Yapımına başlanan bir fıstık işleme tesisi ziyareti sırasında, Şanlıurfa’nın fıstık üretiminde öncü olmasına rağmen, üretilen fıstığın Şanlıurfa’da yeterli miktarda işlenemediğini ifade eden Yetim, TKDK’nın önceliklerinden birinin de tarımsal sanayinin geliştirilmesi olduğunu söyledi.

Yetim, açıklamasında, “Bugün memnuniyetle görüyoruz ki TKDK olarak hibe desteği verdiğimiz fıstık işleme tesisleri sayesinde Şanlıurfa’da üretilen fıstık çevre iller yerine Şanlıurfa’da işlenebilmekte, bu tesislerin hayata geçmesi ile daha fazla katma değer ve istihdam oluşmakta ve ilimize ait fıstık markaları da raflardaki yerini almaktadır” dedi.

TKDK’nın fıstık dahil olmak üzere yerel ürünlerin işlenmesine yüzde 55 hibe desteği ve KDV muafiyeti sağladığını belirten Yetim, girişimcileri TKDK desteği ile yatırım yapmaya davet etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karaköprü'de kaldırım ve kilitli parke taşı çalışması
Karaköprü'de kaldırım ve kilitli parke taşı çalışması
Haliliye'de yol yapımına aralıksız devam ediliyor
Haliliye'de yol yapımına aralıksız devam ediliyor