STK’lardan ortak tepki! "Filistin halkı yalnız...

STK'lardan ortak tepki! "Filistin halkı yalnız değildir"

​​Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları, Filistinli Müslümanlara sahip çıkmak adına yaşanan saldırılara karşı tepki göstererek basın açıklaması yaptı.

09 Ağustos 2022 - 11:08 - Güncelleme: 09 Ağustos 2022 - 11:20

​​Gazze'deki saldırılarına tepki gösteren Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları, destek veren ülkelerin ürünlerini boykot etmeye çağırdı.

Son günlerde işgalci İsrail güçlerinin abluka altındaki Gazze Şeridi'ne saldırılarına Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşlarından sert tepki geldi.

Basın açıklamasına, Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Şanlıurfa Şubesi, Memur Sen, Anadolu Gençlik Derneği (AGD), Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları İnsani Yardım Platformu, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, Türk Eğitim-Sen Sendikası Şanlıurfa Şubesi, Türkiye Beyazay Güneydoğu Anadolu Bölge ve  Şanlıurfa Şubesi,  İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) gibi STK Temsilcilerinin de bulunduğu çok sayıda Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları katıldı.

“Son günlerde işgalci İsrail güçlerinin abluka altındaki Gazze Şeridi'ne saldırıları sonucu onlarca insan ölmüş ve yüzlercesi yaralanmıştır. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu bu saldırılar alenen terördür” diyerek Filistin halkının yalnız olmadığını belirtti.

Kuruluş adına açıklamayı Şanlıurfa Anadolu Gençlik Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı Maşuk Özyaramış okudu.

“ZÜLÜM HER GEÇEN GÜN DAHA DA ARTMAKTA”

 Filistinli halka zülümlerin devam ettiğini belirten Özyaramış, “Uluslararası hukuk ve insani değerleri hiçe sayan terör rejimi İsrail, masum Filistin halkına her geçen gün zulmünü daha da arttırmaktadır. Ortadoğu’da adeta habis bir ur haline gelmiş bu terör rejimine uluslararası toplumun haddini bildirmesinin zamanı gelip geçmektedir. Yıllar içinde Filistin’i aşama aşama işgal eden geride kalan bir avuç insanı da ağır ambargo ve yaptırımlarla adeta yok etmeye çalışan bu zihniyetin insanlıktan nasibinin olmadığı aşikârdır” dedi.

“İSRAİLE DESTEK VERENLER BOYKOT EDİLMELİ”

Halka ve hükümete de çağrıda bulunulan Özyaramış şu ifadeleri kullandı:

“Saldırıların olduğu bölgede yaşanan vahşetin dünyaya duyurulması konusunda medyaya, sosyal medyaya yönelik sansür ve baskıların arttığı görülmektedir. Özgür basına çağrımız yaşanan saldırıların tüm dünyaya objektif bir şekilde duyurulmasıdır. Her geçen gün artan saldırılar ve hak ihlalleri karşısında Birleşmiş Milletler, Uluslararası Hak Örgütleri ve tüm dünya kamuoyuna çağrımız söz konusu vahşet ve zulme karşı gerekli tepkilerin konulmasıdır. Siyonist mantığın bölgede normalleşmeden anladığı baskı, zulüm ve katliamdır. Hükümete çağrımız, Filistinli Müslüman kardeşlerimize sahip çıkmak adına, Siyonist işgal rejimine anladığı dilden cevap vermesi, normalleşme sürecini gözden geçirmesidir. Halkımıza çağrımız ise; İsrail ve ona destek olan tüm ülkelerin ürünlerini boykot etmesi, haklı Filistin davasına her platformda sahip çıkmasıdır”.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfaspor'a ceza yolda
Şanlıurfaspor'a ceza yolda
Şanlıurfa'da 6 santimlik kesi ile BY-PASS ameliyatı yapıldı
Şanlıurfa'da 6 santimlik kesi ile BY-PASS ameliyatı yapıldı