İsotun süpürgeyle toplanması TikTok’a düştü

İsotun süpürgeyle toplanması TikTok’a düştü

Şanlıurfa’da her yıl isot sezonu geldiğinde ya olumsuz bir video ya da haber paylaşılıyor. Bu sezon da yere dökülen isotun süpürgeyle toplanması TikTok’a düştü.

15 Mayıs 2022 - 13:20 - Güncelleme: 15 Mayıs 2022 - 13:31

Şanlıurfalıların vazgeçilmezi olan isot (pul biber) tezgahları süslüyor. Halk arasında Urfa isotu olarak bilinen pul biberi yerel halkın yanı sıra kentte gelen yerli ve yabancı turistler de hediye olarak tercih ediyor. Ancak Şanlıurfa’da her yıl sezon geldiğinde Urfa isotunun imajına gölge düşürecek paylaşımlar yapılıyor. Ya olumsuz bir video veya bir haber paylaşılıyor. Bu yıl da benzer bir durum söz konusu.

TikTok’ta semraelifnazkaya63 isimli kullanıcı, Bağlarbaşı Açıksu Caddesinde bulunan Baharat Dünyası’nda çektiğini iddia ettiği bir görüntü paylaştı. Görüntülerde tezgahın altına dökülen isotların fırçayla süpürülerek bir araya toplandığı ve sonra kürek yardımıyla alınarak satılan isotların üzerine ilave edildiği görülüyor.

semraelifnazkaya63 isimli kullanıcı, bu görüntüleri “Hediyelik Urfa isotu alacak olanlar bir daha düşünsün” ifadesiyle paylaştı.

Sosyal medyada etkileşim alan videonun altına Urfa’nın rezil edildiğine, isotun imajına gölge düşürüldüğüne vurgu yapan yorumlar yapıldı. Bu yorumlara yanıt veren semraelifnazkaya63 isimli kullanıcı kadın, “Ben Urfalıları rezil etmek için bu videoyu çekmedim. Sadece tesadüfen gördüm, çektim, zabıtaya gösterdim. Zabıta ‘bundan çok var, sil’ deyince paylaşmak zorunda kaldım” ifadelerini kullandı.

SORUMLU BİRİME BİLGİ VERİLMEMİŞ

Gıda güvenliği ve kalitesinin denetimi ile kontrolünden zabıta değil Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü sorumlu. Söz konusu görüntüyle ilgili Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğüne herhangi bir ihbarda bulunulmadığı öğrenildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfa'da husumetli aileler kara yolunda çatıştı!
Urfa'da husumetli aileler kara yolunda çatıştı!
Karbel Karaköprü Belediyespor'un grubu belli oldu
Karbel Karaköprü Belediyespor'un grubu belli oldu