Reklam
  • Reklam
Müslümanlara Eğitim-Bir-Sen çağrıda bulundu: Uyanın!

Müslümanlara Eğitim-Bir-Sen çağrıda bulundu: Uyanın!

Afganistan’da çocukları katledenleri lanetliyoruz ABD destekli Afganistan hava kuvvetlerinin Kunduz vilayetinde bir medreseye yaptığı saldırıda 100’ün üzerinde öğrenci ve hocaları hayatını kaybetmiş, çok sayıda çocuk da yaralanmıştır. Bu vahşice saldırıyı yapanları, masum insanları öldürenleri lanetliyoruz.

05 Nisan 2018 - 10:59

Başta Orta Doğu olmak üzere, yıllardır İslam coğrafyasında kan ve gözyaşı eksik olmamaktadır. Demokrasi ve özgürlük getirmek iddiasıyla ülkeleri işgal eden, ekonomik kaynaklarını sömüren emperyalistler, yerli iş birlikçileriyle birlikte katliamlar yapmakta, insanları yerinden yurdundan etmektedir. Irak’ta bir milyon insanın ölümüne neden olan ABD, Taliban’la mücadele adı altında yıllardır Afganistan’da masum insanların canına kıymaktadır.

Yeni vahşetin hedefi bir kez daha çocuklar ve masum insanlar olmuştur. İnsanlıktan nasipsizlerin, gözü dönmüş hainlerin, alçakların öğrencileri, eğitimi, okulu hedef alması, küresel emperyalizmin asıl niyetini ve planlarını bir kez daha açığa çıkarmıştır.

Medeniyet coğrafyamızda Müslümanların inanç bağlarının kesilmek, kültür ve irfan köklerinin koparılmak istenmesi, egemenliğini altüst edecek Musaların doğmasını önlemek için bütün çocukları öldüren Firavun’u hatırlatmaktadır.

Köklerinden koparılan, cehalet çukurunda debelenen, birlik ve beraberlik bilincinden yoksun, düşüncesizliğe mahkûm edilen Müslümanlar, doğrulamaz, toparlanamaz bir duruma itilmekte, iğrenç ve zalim yöntemlerle karanlık bir geleceğe kışkırtılmaktadır.

Hiçbir insanî, ahlâkî sınır, ilke ve ölçüye sığmayan bu saldırı, tam manasıyla barbarlıktır. Taliban’ın hedeflendiği yalanları ile gerçekler gözden kaçırılmaya, yapılan vahşet mazur gösterilmeye çalışılmaktadır. Hiçbir sebep, eğitim amacıyla bir araya gelmiş insanları katletmeyi haklı gösteremez. Bu saldırı, insan hak ve özgürlüklerine, medeniyete, kültüre ve insanlığa yapılmıştır.

Eğitim-Bir-Sen olarak, çocukları, masum insanları katledenleri tekrar lanetliyor, Müslümanların içinde bulunduğu gaflet uykusundan bir an önce uyanmasını diliyoruz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aziz Kutluay hoca dua bekliyor
Aziz Kutluay hoca dua bekliyor
Urfa'da korona denetimi: Bin 25 işyeri incelendi
Urfa'da korona denetimi: Bin 25 işyeri incelendi