Reklam
  • Reklam
Mehmet Kuş’tan personele maaş düzenleme müjdesi

Mehmet Kuş'tan personele maaş düzenleme müjdesi

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, "Yetkili sendika ile yaptığımız görüşmeler sonucu en düşük işçi maaşımız yapılan zamlarla birlikte 3200 TL olacaktır" dedi.

15 Ekim 2020 - 12:20 - Güncelleme: 15 Ekim 2020 - 12:24

Eyyübiye Belediyesi personellerinin maaşlarında düzenleme yapıldı. 

Belediye Başkanı Mehmet Kuş, sosyal medya üzerinde yaptığı açıklamada en düşük işçi maaşının 3 bin 200 TL olacağını duyurdu.

3 bin 200 TL haricinde ek olarak 400 TL ödeme yapılacağını da kaydeden Kuş, şu ifadelere yer verdi:

"Belediye çalışanlarımızla bir toplu iş sözleşmesi sürecimiz söz konusudur. Yetkili sendika ile yaptığımız görüşmeler sonucu en düşük işçi maaşımız yapılan zamlarla birlikte 3200 TL olacaktır.

Yetkili sendika ile yapılan görüşmede bir problem söz konusu değilken, öngörülen zam oranı üzerinde mutabık kalındığı halde bazı kesimlerce işçi üzerinden idare ve işçi karşı karşıya getirilme hedeflenmiştir.

Yapılan zam oranı insiyatifimle mali imkanların üstünden gerçekleştirilen bir orandır. Buna rağmen iyi niyetimizi suistimal ederek, hizmeti aksatacak, kanunsuz iş ve işlemlerde bulunanlar hakkında mevzuat çerçevesinde yasal işlem başlatılacaktır.Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Yazın kavurucu sıcakta kışın soğukta çalışan beden işçisi kardeşlerimize 3200 haricinde ek olarak 400 TL daha ödeme yapılacaktır. Hayırlı geceler dilerim."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfa'da aralarında olmak üzere sınır hattında operasyon
Urfa'da aralarında olmak üzere sınır hattında operasyon
Hilvan'da Kadın Kolu Başkanı belli oldu
Hilvan'da Kadın Kolu Başkanı belli oldu