Reklam
  • Reklam
DEVA Partisi’nin il başkanı Ahmet Tüysüz oldu

DEVA Partisi'nin il başkanı Ahmet Tüysüz oldu

Genel Başkanlığını Ali Babacan'ın yaptığı DEVA Partisi'nin yönetim kadrosunun belirlenmesinin ardından gözler il teşkilatlarına çevrilirken, Şanlıurfa İl Başkanı da belli oldu.

24 Haziran 2020 - 09:30

AK Parti’den istifa ederek Deva Partisi’ni kuran Ali Babacan, parti yönetimini belirledikten sonra parti il başkanlarını bir bir belirlemeye başladı. En çok konuşulan illerden birisi de Şanlıurfa'ydı. Komisyonlar tarafından illerde yapılan çalışmalar neticesinde partinin il başkanları belirlenmeye başlandı.

Kerem Altun başkanlığında Şanlıurfa’ya da gelen komisyon, yaptığı çalışmalar sonucunda Şanlıurfa il başkanlığı için 10 isim belirledi. Üst komisyona iletilen bu 10 isim üzerinde eleme yapılarak, bu sayı 5’e indirildi. Şanlıurfa il başkanlığı için ismi geçenler için bugün parti genel merkezinde Ali Babacan başkanlığında toplantı yapıldı. Bu toplantıda Deva Partisi’nin Şanlıurfa İl Başkanlığına Urfa eski Baro Başkanı Av. Ahmet Tüysüz uygun görüldü.

DEVA Partisi Kurucusu/Uyuşmazlık Kurulu Üyesi sosyal medya hesabından "Şanlıurfa İl Başkanlığına eski baro başkanı Av.Ahmet Tüysüz görevlendirildi. Hayırlı olsun dileklerimizle başarılar diliyoruz." ifadesini kullandı.

AHMET TÜYSÜZ KİMDİR?

2000 Yılında başladığı mesleki hayatı boyunca görev aldığı Baro’nun değişik komisyonlarında gerek mesleki gerekse İnsan Haklarının korunması için yapılan çalışmalarda aktif rol aldı. Avukatların maruz kaldıkları hak ihlallerinde mesleki dayanışma sergiledi. Bu kapsamda bugüne kadar mesleki faaliyetlerinden dolayı yargılanan avukatlar hakkında Ağır Ceza Mahkemesinde açılan 52’si baro başkanlığından önce, 102’si 2 yıllık baro başkanlığı döneminde olmak üzere toplam dava ile pek çok soruşturma ve kovuşturmada gönüllü olarak savunmalarını üstlendi. Ayrıca Baro Başkanlığı döneminde Aladağ’da çıkan yurt yangınında yaşamlarını yitiren çocukların ailelerinin davalarını gönüllü olarak takip ederek mağdur aileleri yalnız bırakmadı.

Kesintisiz devam eden 8 yıllık Yönetim Kurulu Üyeliği ve 2 dönem üstlendiği Baro Genel Sekreterliği görevi sırasında Baronun Kurumsallaşması için çaba sarfederek aynı zamanda çalıştığı değerli baro başkan ve yönetimlerinden, yönetişim alanında önemli birikim ve tecrübe edindi. Daha iyi savunu çalışmaları için mesleki ve kişisel gelişim proje ve eğitimlerine katılarak Avukatlık Hukuku, Ceza/Özel Hukuk, Çocukların Şiddet ve Cinsel İstismarının Önlenmesi ve Adli Tıp alanında sertifikalar aldı.

2003 yılında MEB-UNİCEF işbirliği ile yürütülmekte olan “Kız Çocuklarının Okullaşmasına Destek Projesi” Şanlıurfa ve Şırnak İli Proje il Danışmanlığı görevini üstlendi. Baro Çocuk Hakları Komisyonu-Cezaevi İdaresi işbirliğiyle değişik tarihlerde Şanlıurfa E Tipi Kapalı Cezaevindeki tutuklu çocuklara bulundukları ortamda hukuki yardım ve Çocuk Hakları Eğitimi verdi. Çocuk Adalet Sisteminin iyileştirilmesi amacıyla TBB ve UNİCEF tarafından yürütülen ve AB tarafından finanse edilen “ÖNCE ÇOCUKLAR-Bir Adım Daha” projesiyle Ceza avukatları için hazırlanan ve 2010 yılında yayımlanan “Suça Sürüklenen Çocuklara Hukuki Yardım Eğitimci El Kitabı” yazarları arasında yer aldı. Merkezi İstanbul’da bulunan ( http://www.humanistgrup.org/tr/) ve alanında uzman avukat, akademisyen ve sosyal bilimcilerin de yer aldığı «Özgür, adil ve barışçıl bir dünya oluşturmaya katkıda bulunmak üzere, bireylerin hak arama kapasiteleri ile hakların güvencesi olacak politikaları ve uygulamaları güçlendirmeye yönelik çalışmalar yürütmek amacı ile kurulan “Haktemelli Politikalar İçin Hümanist Grup Derneği” kurucu üyesidir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sağlık Bakanlığı okullarda alınacak önlemleri duyurdu
Sağlık Bakanlığı okullarda alınacak önlemleri duyurdu
Urfa'da 17 uzun namlulu silah ele geçirildi
Urfa'da 17 uzun namlulu silah ele geçirildi