Reklam
  • Reklam
Bakanlık, anneler günü ve bayram için vatandaşları uyardı

Bakanlık, anneler günü ve bayram için vatandaşları uyardı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, koronavirüs nedeniyle anneler günü ve Ramazan Bayramında huzurevlerine ziyaretçi kabul edilmeyeceğini açıkladı. Bakanlık, çiçek veya hediye gönderilmemesi konusunda da uyarılarda bulundu.

08 Mayıs 2020 - 10:40 - Güncelleme: 08 Mayıs 2020 - 14:34

Koronavirüs salgını devam ederken, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yaklaşan anneler günü ve Ramazan Bayramı ile ilgili vatandaşları uyardı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, huzurevlerine ziyaretçi kabul edilmeyeceği ifade edilirken, çiçek ve hediye gönderilmemesi talep edildi.

Bakanlığın açıklaması şu şekilde:

"Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak huzurevleri, yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezleri ile engellilerin kaldığı bakım merkezlerinde, Covid-19 salgını sürecinde, yaşlılarımızın ve engellilerimizin sağlığının korumak için sıkı önlemler uygulamaktayız.

Kuruluşlarımıza ziyaret yasağı bulunmakta ve personelimizin giriş çıkışları da gerekli sağlık taramaları yapılarak gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle, 10 Mayıs Pazar günü kutlanacak Anneler Günü ve 23-24-25 Mayıs’ta kutlanacak Ramazan Bayramı dolayısıyla huzurevleri ile engelli bakım merkezlerine yönelik ziyaret talepleri kabul edilmeyecektir.  

Kuruluşlara virüs taşıma ihtimali nedeniyle her türlü ürün girişi bir risk teşkil etmektedir, bundan ötürü kuruluşlarımıza hediye ve çiçek de gönderilmemesi gerekmektedir.

Büyüklerimizin yakınlarının ve ailelerinin ve belirlenen kurallara gereken özeni göstereceğine inanıyor, milletimizin kuruluşlarımızda kalan yaşlılarımızı ve yakınlarını dijital ortamda görüntülü arayarak sürece destek vereceğini düşünüyoruz.

Sayın Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk’un da ifade ettiği üzere; 'Huzurevlerimiz bu bayram, fiziki ziyaretlere kapalı; dijital ziyaretlere açık olacak…'"

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vaka sayısı ilk kez 800'ün altına düştü!
Vaka sayısı ilk kez 800'ün altına düştü!
Urfa'daki tarihi evler kiraya verilecek
Urfa'daki tarihi evler kiraya verilecek